Moti* Zuzana Volná

"Dopřejme sami sobě minimálně tolik Lásky, kolik chceme, aby nám projevil někdo druhý"


RODINNÉ KONSTELACE * INTUITIVNÍ PORADENSTVÍ * KRESBA OBRAZŮ * HARMONIE TĚLA I DUCHA

"Všechno je tak,
jak má být"

K ZAMYŠLENÍ, PROCÍTĚNÍ, UVĚDOMĚNÍ..

Milí návštěvníci, jedna z Vás mi navrhla, že by si ode mne ráda přečetla nějaké články či myšlenky.
Zvážila jsem to a řekla jsem si, že to není špatný nápad. Takže vždycky jak mě chytne nějaká můza tak Vám něco napíšu.
Můžete pak na tato témata jakkoli reagovat v sekci Vaše otázky a Moje odpovědi. Také můžete vznést nějaký dotaz a já na něj tady něco napíšu. Předem Vás upozorňuji, že mé příspěvky jsou psány jedním dechem, momentální myšlenkou a uznávám, nejsem žádný literární profesionál :-)


Vždyť je to jedno…

Většina z nás to neřeší, co chytne hodí do koše, se slovy: „Vždyť to je jedno“. Ale přemýšleli jste někdy nad obsahem svého koše a kde se to všechno vozí a pálí případně vozí na skládky? A jak vznikají nové kopečky – tedy vlastně obří skládky. Lidé si rádi stěžují na stavění nových palíren odpadu. Přirozeně se brání smradu, já coby obyvatelka Radvanic to chápu. Ale co proto všichni děláme, abychom tu za pár let všichni nežili na nových kopcích?? Vzpomeneme-li si tzv. za totality, nebyly téměř žádné plasty a těch pár sáčků, co kdysi někde moje mamka sehnala, jsme umývali dokola jako hrnky na čaj. Dneska, přijdete z nákupu, vybalujete tašky a ve velké vyhazujete téměř čisté sáčky do koše(v lepším případě to třídíte do plastu) Tím to ale nekončí, vezměte si, že téměř vše co jste z obchodu donesli má plastový obal. Šunka, plátkový salám, těstoviny, pečivo, ovoce a zelenina, kečup, hořtice, šťáva, minerálky, mléko, olej, ocet, vajíčka, jogurty, smetany, oplatky, chipsy a mnohé další včetně veškeré drogerie. Tohle všechno kdybychom po spotřebování vyhodili místo normálního koše do plastu, určitě by se nám lépe spalo. Pokud to budete takto poctivě třídit, brzy přijdete na to, že plastový koš je plný 3x rychleji než ten běžný.

Přišel ke mně předčasem tento „pěkný“ powerpoint – pro ty co si nedovedou představit plastový odpad ve velkém – teda „Jen“ PET lahve
Je tam k tomu připojená zase jiná úvaha, taky stojí za zvážení.

A to není ve výčtu tříděného odpadu vše, podobným způsobem, kterým sice nevyděláte žádné peníze, ale opět uděláte dobrý skutek – nebo taky by se dalo říct, že brzy to již bude pud sebezáchovy, aby naše děti a vnuci ještě zažili naši/jejich zemi aspoň takovou jak ji známe my – to nemluvím o tom jaká byla z našich babiček. Ta zhoršující se tendence je alarmující. Tedy, stejným způsobem můžete třídit i kov, týká se to konzerv(sardinky, špagetky, leča..), obal z májky či jiné paštiky, hliníkové víčka z jogurtů, z tavených sýrů, vršky od piva, uzávěry od jiného alkoholu, různé drátky a jiné. U nás v domácnosti to vypadá tak, že v krabici jsou víčka z piva, bez kterého by můj drahý muž si nedovedl pěkný den představit :-D dále víčka od jogurtů a od konzerv oblíbené špagetky, májky, broskvového kompotu, obal ze šlehačky ve spreji, a člověk by neřekl, ale brzy se nastřádá pěkná krabička, kterou jednou za čas odevzdáme ve sběrně – nečekajíc na odměnu. V letošním roce tj. 2010 přibyla na kontejnerech pro plast nálepka také na tyto kovy - takže již nemusíte do sběrny, ale můžete třídit PLAST a KOV do jednoho místa!!

Co můžeme dále poctivě třídit to je papír – ten pozná většina z nás a když opět nebudeme lhostejní k tomu házet vše do jednoho koše a uděláme si jich více – zase si nastřádáme pěknou kupku z novin, kapesníků, letáčků, papírových sáčků, obalu z potravin, prázdných roliček toaletního papíru.. Ti šťastnější mohou nekřídové papíry pálit v krbu ostatní je opět mohou zanést do tříděného odpadu či opět do sběrny.

Dále se můžete zamyslet i nad sklem, a to nejen nad lahvemi od piva či alkoholu, ale i rozbité skleničky, sklenky z kečupu, kompostu, jogurtu, tatarky, dresingu, hořčice a jiné.. tyto se dále dělí na vršky - plast či kov. Prostě se vždycky zastavte, než něco vyhodíte do koše a zeptejte se sami sebe kampak to patří?

Pokud se vám zdá, že to s tříděním přeháním, těžko říct, začala jsem postupně, kdysi hlavně PET lahve, později více a více plastových obalů, později jsem přidala papír a nakonec kov. A hlavně, nic mi to neudělá a nic mě to nestojí. A navíc pokud člověk se nijak zvlášť neangažuje v pomoci někomu druhému, třebaže by rád, ale nemá peníze, tak tímto, pomůže nám všem.

K tomu všemu se můžeme ještě zamyslet jiným způsobem a to, jaké přípravky v domácnosti budeme používat, zda chemické nebo se zaměříme na ty, které přírodě škodí méně – tedy ekologické. V dnešní době již není těžké takovéto výrobky sehnat anebo se vymlouvat nato, že jsou drahé. Mnohé z nich se kupují jako koncentráty a doma si je ještě naředíte a někdy vás vyjdou dokonce ve výsledku levněji a hlavně nikomu neškodí. Dneska seženete od šamponu, přes prášek na praní, mycí prostředky, až po wc čistič no prostě najdete naprosto všechny zástupce za ty neekologické. Mezi firmy, které znám já patří třeba Missiva na Dedra, ale je jich na trhu mnohem více, stačí pohledat na internetu.

Pokud má někdo námitku, že v domě se to kecá, ale kde najít místo v bytě, jsou to výmluvy, když se chce tak to jde, s trochou reorganizace je to možné. Já začala třídit už v bytě 1+1, kde jsme byli dva dospělí, miminko a kocour a neměli jsme ani žádný sklep.

Do ničeho Vás netlačím, všichni máme své možnosti a každý jiné svědomí ale věřím, že jestli jen někdo udělá malou změnu v třídění tak tato úvaha stála zato. A kapka ke kapce a může ta budoucnost vypadat světleji. Stěžovat si umí každý, ale něco udělat umí jen málokdo.

Na závěr Vám tady ještě připojím ke stažení předpověď na rok 2011 od Dorren Virtue, která určitě stojí za přečtení.

Pokud chcete nějak rozvinout diskuzi na toto téma, či jen napsat co si o tom myslíte, můžete tak učinit v aktualitách v levém menu.


Litování.. obětování..

Nemůžeme si pořád stěžovat, že jsou na nás lidé zlí, že manžel pořád hučí a bručí a že někdy je i agresivní. Musíme se zamyslet hlavně sami nad sebou. Neděláme ze sebe příliš velké chudinky?
Takové chování druhé lidi irituje až k agresivitě. Nenuťte druhé, aby Vás věčně litovali.
Lítost není to správné co Vám pomůže, a nepomůžete tím ani druhým.
Když chcete po někom, aby Vás litoval, dělá Vás to pouze menším a slabším. A jemu to bude nepříjemné a možná se Vám časem bude vyhýbat. Nebude to dělat protože Vás nemá rád, ale protože ho tlačíte do místa, kam nechce a kde není nikomu dobře.

Stejně tak vy, když budete litovat druhé, tak jim to také nepomůže. Litováním na sebe přejímáte pocity a břemena druhého a co je horší, nejen že vy z toho budete špatní, ale ve skutečnosti se ani jemu neuleví.
Příklad litování - „Ty si takový chudák, ty to máš tak těžké“.

Člověku pomůžete jen tak, že ho podpoříte. Projevit soucit a empatii to ano, ale ne že ho budete litovat.
Řekněte mu něco co mu dodá odvahy a naděje do života, např.: „To zvládneš, to bude dobré uvidíš.

Pokud narazíte na někoho, kdo se prostě jen jednostranně vypovídá a čeká že mu řeknete že za něj danou věc uděláte nebo čeká že mu přímo řeknete co má přesně dělat, také to nedělejte.
Až se takhle vypovídá, tak jedna z dobrých vět co mu nato můžete říct je: A co s tím budeš dělat?
Vy tam nejste od toho abyste řešili životní problémy druhých je to jejich úkolem nato přijít a hlavně vyřešit to sami.

V opačném případě jim stejně budou ty zkoušky předhazovány tak dlouho, doku je nevyřeší oni sami a co víc pokud se jim budou vyhýbat tak přijdou v těžší a horší podobě. Nikdo ničemu neuteče.


Kdo je oběť a kdo tyran? Protiklady se přitahují.. nebo doplňují?

Když ze sebe jeden v partnerství dělá chudáčka či příliš hodného ať už vědomě či podvědomě, tak to také není správné. Ten druhý pak, ať chce nebo nechce musí tento stav dovažovat do celku. Tohle se ale netýká pouze partnerství, ale funguje to tak s každým koho potkáte.

Pro dobrou názornost to převedeme na procenta. Celek je 100% v ideálním rovnocenném partnerství by měl mít muž 50% i žena 50%. Jestliže ale žena bude ta méně průbojná a příliš ústupná, zakřiklá atd., tak bude stáhnutá ze svých ideálních 50% na nějakých např. 25%. Její partner tak musí převzít její volnou část, a tím má k svým 50% i její 25% což je dohromady 75%, proto bývají partneři těchto žen ti agresivnější, dominantnější atd. Není to ale pouze vina těchto můžu jak se na první pohled zdá, vždy je to i hlavně o té ženě.

Žena, pokud je to ta, co si to uvědomuje, musí začít prvně u sebe. Musí si začít navracet své procenta zpátky, mít svůj životní prostor, své názory a stát si za tím. Pomalu a jistě se dorovnávat do svých ideálních 50%. Plynule s tím se bude měnit také prostor partnera. Neříkám, že to bude jednoduché, ale je to opravdu o nás, nikdo jiný to za nás neudělá, pořádek ve svém životním prostoru si musíme uhájit sami.

Pokud před tímto utečeme a jen vyměním partnera s tím, že to bude dobré, a nevyřešíme si pro sebe svůj životní prostor. Tak nám nepomůže nám ani tato výměna partnera, jelikož zase k sobě přitáhneme někoho, kdo doplní náš zbývající prostor.

Pokud tedy chcete změnit své vztahy, měňte prvně sebe. Teprve až budete mít svých ideálních 50% k životnímu prostoru, přitáhnete si k sobě partnera, kterého si celou dobu přejete. Také Váš současný partner, bude mít konečně šanci ke změně, do té doby jste mu to Vy sama nedovolovala, jelikož jste mu v podstatě vnutila svých 25%.

Samozřejmě případ může být i opačný, že vy zasahujete do procent Vašeho partnera, pokud si to uvědomujete, jistě víte, i když to může přinášet z vašeho pohledu určité výhody, že aby to bylo opravdu rovnocenné partnerství, tak i vy byste měla mít svých 50% a né více. Měla byste si to tak vědomě hlídat a pokud cítíte, že v dané věci by měl rozhodovat Váš partner, tak se učte vědomě mu to taktně přenechat.

Psala jsem toto z pohledu ženy, ale není výjimkou že i žena tyranizuje muže, jen to mívá jinou podobu. Mnohdy je však toto tyranizování i horší. Tento článek tak platí i pro může, kteří jsou pod svými 50%. Začněte si i Vy muži hájit svůj prostor na život!

Při každém takovémto uvědomování a následné Vaší změně, radši svému partnerovi oznamte, že se začnete chovat jinak. Samozřejmě záleží to na Vašem vztahu, vy svého partnera znáte a víte co si dovolit, proto radit tady všobecně není jaksi ono.. Na někoho platí rychlé změny, rázné změny, agresivní změny a na někoho zcela naopak, před někým je třeba dělat to nenápadně a plynule.

Pro rovnocenné partnerství, které má dobře fungovat je opravdu potřebné, aby muž byl mužem žena ženou.


STAČÍ MÁLO A UDĚLÁME SVĚT LEPŠÍM..

V dnešní době málokdo máme peněz nazbyt, obětujme ale třeba jen jedno pivo v restauraci, hamburger ve stánku,
časopis s drby o superhvězdách nebo si dejme jednou k večeři třeba jen chleba s máslem...

Pokud takto občas ušetříme na běžných věcech můžeme druhým zaslat aspoň dárcovskou sms v hodnotě 30kč.
Korunka ke korunce a někdo se bude mít lépe.

Věřím, že tato nová sekce mých stránek nebude zbytečná a že se občas najde někdo koho motivuje k dobrému skutku.
Mnohdy to není jen o penězích, je možno přispívat i jinými způsoby, stačí si vybrat jen ten co vám nejvíce vyhovuje.
K níže vybraným odkazům mě nikdo nepodplácel ani jinak nemotivoval, jsou vybrány intuitivně.
Můžete si samozřejmě na internetu vyhledat mnoho dalších dle vlastního vkusu a přání..

Přeji všem na takových to a podobných stránkách, co jsou závislí na pomoci druhých, aby se jim dařilo získat co potřebují a hlavně sílu a odvahu do života.

Lásku a pozitivní energií posílá Vám všem Moti*


logo Čím je projekt DOBRÝ SKUTEK jiný, než jiné dobročinné a charitativní organizace?

Je to hlavně v tom, že umožňuje, aby ten, kdo se rozhodl pomoci,
sám určil, komu chce konkrétně pomoci a proč a na jakou věc pomáhá.
A aby tak měl dárce vždy kontrolu nad tím, zda jeho pomoc v plné výši dorazila tam, kam si přál.

Můžete tak posílat své příspěvky na příběhy konkrétních lidí,
nebo si nastavit pravidelné měsíční posílání DMS s 30ti korunovým příspěvkem


Shlédnout tyto stránky určitě stojí zato: www.dobryskutek.cz


Pomocné tlapky, o. p. s. http://www.pomocnetlapky.cz/cz/
Asistenční psi pro zdravotně postižené a canisterapie, ve společnosti Pomocné tlapky se zabýváme chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů. Vycvičené psy předáváme zdarma do dlouhodobého užívání tělesně postiženým.

Svou pomoc můžete uplatnit jak zasíláním dárcovské sms ať už jednorázově či pravidelně,
nebo můžete poskytnout nový domov pejskům, kterým se život zamotal a nemají kam jít.
Můžete také přidat ruku k dílu jako dobrovolník, na kterého se obrátíme, když bude potřeba.
Pokud se chcete zapojit, neváhejte se na nás obrátit.


Pomocné tlapky o. p. s. - asistenční psi pro zdravotně postižené

Činnost obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky je financována peněžitými a věcnými dary jednotlivců, firem, nadací a fondů.
Klienti od nás dostávají psy zdarma, takže je na nás, abychom sehnali peníze na výchovu a výcvik.Naše sdružení MALAIKA získává finanční prostředky pro vytváření důstojných životních podmínek Malaika
pro svěřence dětského domova, žen samoživitelek a jejich děti v Keni.


V červnu 2008 tak bylo možné materiálně dovybavit dětský domov včetně budovy pro předškolní výchovu, započít s chovem brojlerů a tím zvýšit jeho potravinovou soběstačnost a kvalitu stravy. Před vánocemi dostalo všech 40 dětí nové oblečení, jídlo a léky. V plánu máme zakoupit menší stádečko koz (mléko, tvaroh a sýr) pro zpestření chudé a jednotvárné stravy.

Nemůžeme zachránit celý svět, můžeme však společně podpořit dobrou práci těch, kteří v nelehkých podmínkách keňského venkova vytvářejí pro 40 dětí „malý zázrak“. Více se o naší činnosti dozvíte na stránkách: www.malaika09.blogspot.com


Miláčkové.NET - internetový útulek Pokud hledáte kočku či psa z útulku, jste na správném místě. Jsme e-útulek, nabízíme psí i kočičí útulky z celé ČR. Máme nejrůznější miláčky, mazlíčky, kočičky, pejsky, informace ze světa opuštěných zvířat.

Miláčkové www.milackove.net Server nyní nabízí komfortní vyhledávání pro všechny, kteří hledají nového miláčka. Návštěvníci mohou hledat zvířátka podle nejrůznějších kritérií, mezi nejzajímavější jistě patří hledání dle lokality a konkrétních útulků z naší nabídky. Nechceme však pouze nabízet zvířátka k osvojení, chceme poskytovat i rady všem lidem, kteří si chtějí osvojit zvířátko, proto jsme vytvořili sekci "Jak na to", kde naši návštěvníci naleznou pomoc v případě, že si neví rady s výběrem zvířátka či oslovením útulku. Další nezanedbatelnou součástí našeho serveru jsou články o aktuálních tématech ze světa opuštěnců.

Chcete podpořit konkrétní zvířátko v naší nabídce či nějaké z nich potěšit? Darujte nám krmivo pro zvířátka! Pro pejsky, pro kočičky, jakékoliv značky, jakékoliv množství, budeme rádi za cokoliv. Vše co nám darujete vezmeme a rozdělíme mezi vybrané útulky. Můžeme samozřejmě podpořit pouze konkrétní útulek či zvířátko podle Vašeho výběru. Fantazii se meze nekladou - Máte jiný nápad jak nám pomoci? Chcete nám darovat finanční hotovost, pouze nám vyjídřit díky a pochválit nás? Napište nám a určitě se domluvíme.


Občanské sdružení Život Dětem
Posláním občanského sdružení Život dětem je pomoc nemocným dětem v rámci celé České republiky. Každý z nás se může v životě ocitnout v těžké situaci, kdy potřebuje pomoc a podporu okolí. Z tohoto důvodu se sdružení také věnuje již od roku 2003 pomoci na Moravě, ve Slezsku a v dalších regionech naší republiky.

Vzhledem k tomu, že Morava a Slezsko zaujímají velkou část naší republiky, zaslouží si stejnou pozornost, jakou sdružení věnuje pomoci nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v Praze a dalších regionech. Proto se sdružení rozhodlo pomoc nemocnicím a dalším dětským zařízením na Moravě a ve Slezsku ještě více rozšířit.

zivot Naše sdružení se snaží pomáhat nemocným dětem také přímo, a to darováním hraček, knížek, pořízením hezkého nábytku na dětská lůžková oddělení, pořádáním besídek pro děti, které jsou dlouhodobě upoutány na lůžku,... V menší míře a dle možností našeho sdružení dále pomáháme jednotlivým žadatelům. Jedná se především o hrazení příspěvků na pořízení invalidních vozíčků, rehabilitačních pomůcek…

Pošlete dárcovskou SMS ve tvaru: DMS ZIVOTDETEM na číslo 87777 a pomozte nám PROMĚNIT dětské SLZY v dětský ÚSMĚV.
Nově můžete přispívat pravidelně každý měsíc po dobu jednoho roku.
Stačí odeslat SMS ve tvaru: DMS ROK ZIVOTDETEM na číslo 87777 a každý měsíc Vám bude automaticky odečtena částka 30 Kč.
Cena dárcovské SMS činí 30 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 27 Kč.

Navštivte stránky: http://www.zivotdetem.cz/

Dětský svět potřebuje hodně LÁSKY. A právě VY můžete být skutečnými přáteli pro nemocné, opuštěné a handicapované DĚTI.zoo

Přehled Zoologických zahrad
Na těchto stránkách najdete většinu zoologických zahrad v české republice.

Ve většině z nich budou vděční za jakoukoli Vaši finanční pomoc v některých možná ani nepohrdnou dobrovolníky.

Můžete si také adoptovat své zvířátko a posílat finanční příspěvky rovnou jemu.Občanského sdružení: Naděje Zambii

zambie Občanské sdružení Naděje Zambii vzniklo z projektu Adopce na dálku, který založila Marcela Suchánková spolu s Mercy Mbuzi na jaře roku 2006. Díky velkému zájmu lidí pomáhat, se projekt postupně rozrůstal a z původních 16-ti dětí v roce 2006 se adopce rozšířila na 138 dětí v roce 2009.

Během tří let proběhly akce na podporu dětí v Monze, kde začaly Marcele pomáhat Lucie Šumová a Martina Pleskačová.
Pomáhaly s pořádáním besed, aukcí darovaných předmětů, dobročinné burzy a charitativního plesu.
Z peněz získaných na akcích se pokryly náklady na Vánoční besídky pro děti a také část nákladů spojených s adopcí.


Naděje Zambii o.s. oficiálně vzniklo 17.prosince 2009 a umožňuje studium 138-mi dětem ve školce, základních a středních školách.
Sponzoři (adoptivní rodiče) platí školné na rok, ze kterého se platí školní uniforma, školní pomůcky a poplatek škole (studium v Zambii je zpoplatněné).
Celá částka, kterou platí sponzor je určena dítěti, čímž se Naděje Zambii odlišuje od ostatních organizací zajištujících adopci dětí na dálku. Náklady spojené s adopcí se pokrývají pořádáním dobročinných akcí, získáváním sponzorských darů a grantů. Více najdete na: www.nadejezambii.org


S. O. S. - Život pro koně - útulek pro staré a týrané koně

Cílem útulku není jen poskytovat dočasný azyl starým, nechtěným nebo týraným koním, ale také zlepšování a zkvalitňování vzájemných vztahů mezi lidmi a zvířaty, zlepšování příslušných právních norem, získávání nových členů a spolupracovníků a osvětová činnost mezi veřejností. Rozšiřování informací mezi lidmi o kladném vztahu ke zvířatům a vzájemných přátelských vztazích. kun

Adopce na dálku je jedna z možností sponzorování. Jedná se o sponzoring (adopci) jednoho určitého koníka v útulku. Vždy se jedná o koně, který z nějakých důvodů bude zůstávat v útulku trvale,např.kvůli trvalým následkům po týrání. Protože pro ostatní koně se po vyléčení hledá nový vhodný majitel, který se bude o tohoto koně dobře starat a dá mu vše, co je potřeba, nabízíme k adopci na dálku právě jen naše "útulkové trvalky". Ne že by u nás strádali, ale samozřejmě každý penízek je v péči o tyto koně k dobru, protože léčit a zmírnit následky po týrání je finančně velmi nákladné a tito koně potřebují zvýšenou péči či přísun speciálních vitamínů či léků trvale.

Pro dálkovou adopci jsou vhodni tito útulkoví koníci: http://www.soszivotprokone.wz.cz/adopce-na-dalku/


Powerpointy - pěkné... poučné.. duchaplné..

Snažila jsem se to popsat, aby jste věděli co si vybrat, podle momentálního rozpoložení.

4 adventní svíčky - silné, nejen vánoční s hudbou
13 rad do života - poučné, uvědomující s hudbou
Anděl dětí - lsilné, láskyplné s hudbou
Žij svůj život - uvědomující, pravdivé
Bezpodmínečná Láska - silné, poučné
Poučený charakter - potřebné
Není vše jak se zdá - uvědomující
Nežij podle druhých - poučné
Od Boha - smutné, silné s hudbou
10 otázek na které se Bůh nezeptá - uvědomující, poučné s hudbou
Rozhovor s Bohem - poučné
Řekněme včas vše - silné, smutné, krásné s hudbou
Síla živlů - poučné, pravdivé s hudbou
Vlak života - uvědomující, silné s hudbou
Zvolte to lepší - silné, pravdivé, ozvučené
Akce a reakce - uvědomující s hudbou